MCR18EZHFL6R80 ROHM
MCR18EZHFL6R80 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZHFL6R80
Part Number MCR18EZHFL6R80
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZHFL6R80
Datasheet download MCR18EZHFL6R80.pdf
Request Quotation for MCR18EZHFL6R80
MCR18EZHFL6R80 Specifications
Part Number MCR18EZHFL6R80
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Rad Hard No
Resistance Value 6.8 Ohm
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm