| Part Number | ERA2AEB4421X |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 739570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | THIN FILM RESISTORS - SMD 0402 4.42KOHM |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERA2AEB4421X |
| Datasheet download |
| Part Number | ERA2AEB4421X |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Resistance Value | 4.42 kOhm |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Type | Thin Film |
| Case Size | 0402 |
| Termination Style | Wraparound |
| Family | ERA2A |
| Lead Free | Yes |
| Tolerance | 0.1 % |
| Temperature Coefficient | ±25 ppm/°C |
| Rad Hard | No |
| Packaging | Punched Paper Tape and Reel |
| Case Style | Molded |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.35 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Product Weight | 0.6 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERA2AEB4421X |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thin Film 0603 37.4K Ohm 0.1% 3 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for PTN0603E3742BBT1.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 91K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ8ENF9102V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 5.23K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF5231X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 360K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEF3603C.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 47K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW060347K0FKEAC.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 22.1 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJS03F22R1V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 13.3K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEF1332C.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0402 143K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0402143KFKEDC.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 30.1 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ8ENF30R1V.pdf |
|
Vishay | RES THKFLM 2512 14K3 OHM 1% 100 E67 E3 SMD Download PDF datasheet for CRCW251214K3FKEG.pdf |