MCR18EZHFLR330 ROHM
MCR18EZHFLR330 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZHFLR330
Part Number MCR18EZHFLR330
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 330m Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZHFLR330
Datasheet download MCR18EZHFLR330.pdf
Request Quotation for MCR18EZHFLR330
MCR18EZHFLR330 Specifications
Part Number MCR18EZHFLR330
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Resistance Value 330 MOhm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Pin Count 2
Case Style Molded
Type Thick Film
Rad Hard No
Supplier Package 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm