MCR18EZPJ624 ROHM
MCR18EZPJ624 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ624
Part Number MCR18EZPJ624
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 620K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ624
Datasheet download MCR18EZPJ624.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ624
MCR18EZPJ624 Specifications
Part Number MCR18EZPJ624
Type Thick Film
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 620 kOhm
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm