CL21B224KBFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL21B224KBFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL21B224KBFNNNE
Part Number CL21B224KBFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 50VDC X7R 10% SMD 0805 Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B224KBFNNNE
Datasheet download CL21B224KBFNNNE.pdf
Request Quotation for CL21B224KBFNNNE
CL21B224KBFNNNE Specifications
Part Number CL21B224KBFNNNE
MSL Level 2
Capacitance Value 0.22 uF
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Lead Finish Tin
Type Flat
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 250
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm