CL21C220JBANNNC Samsung Electro-Mechanics
CL21C220JBANNNC Images
Please contact us for more photos of CL21C220JBANNNC
Part Number CL21C220JBANNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22pF 50VDC C0G 5% SMD 0805 Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21C220JBANNNC
Datasheet download CL21C220JBANNNC.pdf
Request Quotation for CL21C220JBANNNC
CL21C220JBANNNC Specifications
Part Number CL21C220JBANNNC
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 22 pF
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Type Flat
Lead Finish Tin
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.65 mm
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Package/Case 0805
MSL Level 2
Max Processing Temp 250
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 2 mm