CL31B474KBHNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31B474KBHNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31B474KBHNNNE
Part Number CL31B474KBHNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B474KBHNNNE
Datasheet download CL31B474KBHNNNE.pdf
Request Quotation for CL31B474KBHNNNE
CL31B474KBHNNNE Specifications
Part Number CL31B474KBHNNNE
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.47 uF
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm