CL31B475KAHNNWE Samsung Electro-Mechanics
CL31B475KAHNNWE Images
Please contact us for more photos of CL31B475KAHNNWE
Part Number CL31B475KAHNNWE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B475KAHNNWE
Datasheet download CL31B475KAHNNWE.pdf
Request Quotation for CL31B475KAHNNWE
CL31B475KAHNNWE Specifications
Part Number CL31B475KAHNNWE
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Construction Flat
Capacitance Value 4.7 uF
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm