| Part Number | Q33615011010000 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 264440 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal Oscillator 2.048MHz 5V 50pF Max 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | Q33615011010000 |
| Datasheet download |
| Part Number | Q33615011010000 |
|---|---|
| Package Dimensions | 14 x 8.65 x 4.45 mm |
| Pin Count | 4 |
| Category | SMD |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Level | CMOS |
| Frequency Aging | ±5(1st) ppm/Year |
| Load Capacitance | 50(Max) pF |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | SMD |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Frequency Stability | ±100 ppm |
| Maximum Symmetry | 60 % |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | SMD |
| Standard Frequency | 2.048 MHz |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-Q33615011010000 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | FC-12D 32.7680K, 9PF, 20PPM Download PDF datasheet for X1A000111000200.pdf |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 27MHz 2.5V 6-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 514FBA000215BAG.pdf |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 100MHz 1.8V 6-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 510JCA100M000BAG.pdf |
|
Abracon | Programmable Clock Oscillator 10MHz 15pF \u00b150ppm 4-Pin QFN T R Download PDF datasheet for ASEM1-10.000MHZ-LC-T.pdf |
|
Abracon | Crystal Clock Oscillator, SMD, HCMOS, 27.000MHz, 3.3Vdc Download PDF datasheet for ASV-27.000MHZ-CS1.pdf |
|
Fox | SMD Crystal Oscillator 24MHz 3.3V 30pF 6-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for FXO-HC736R-24.pdf |
|
AVX | AVXKC7050A5.00000C3GEYS OSCILLATOR 5MHZ Download PDF datasheet for KC7050A5.00000C3GEYS.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 13.56MHz 1.8V 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1G004171002311.pdf |
|
Abracon | CRYSTAL, SMD, Low Profile, HC 49US (AT49), 25.000MHz, T&R 1k Download PDF datasheet for ABLS-25MHZ-16-R40-D4F-T.pdf |
|
MMD Components | - - |