500DLAA10M0000ACF Silicon Labs
500DLAA10M0000ACF Images
Please contact us for more photos of 500DLAA10M0000ACF
Part Number 500DLAA10M0000ACF
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Silicon Oscillator 10MHz 2.5V 15pF 6-Pin DFN Cut Tape
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 500DLAA10M0000ACF
Datasheet download 500DLAA10M0000ACF.pdf
Request Quotation for 500DLAA10M0000ACF
500DLAA10M0000ACF Specifications
Part Number 500DLAA10M0000ACF
Package Dimensions 4 x 3.2 x 0.82 mm
Supplier Package DFN
Maximum Symmetry 54 %
Type Silicon Oscillator
Standard Frequency 10 MHz
Operating Supply Voltage 2.5 V
Output Level LVDS
Frequency Stability ±150 ppm
Load Capacitance 15 pF
Operating Temperature 0 to 70 °C
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Maximum Processing Temperature 260 °C