511BBA100M000AAG Silicon Labs
511BBA100M000AAG Images
Please contact us for more photos of 511BBA100M000AAG
Part Number 511BBA100M000AAG
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 100MHz 3.3V 6-Pin SMD Tray
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 511BBA100M000AAG
Datasheet download 511BBA100M000AAG.pdf
Request Quotation for 511BBA100M000AAG
511BBA100M000AAG Specifications
Part Number 511BBA100M000AAG
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Category SMD
Frequency Stability ±25 ppm
Pin Count 6
Operating Supply Voltage 3.3 V
Maximum Symmetry 55 %
Output Level LVDS
Type Crystal Oscillator
Product Dimensions 7 x 5 x 1.65 mm
Supplier Package SMD
Standard Frequency 100 MHz