| Part Number | EMK325B7226KMHP |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 636310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 22uF 16V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Emboss T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EMK325B7226KMHP |
| Datasheet download |
| Part Number | EMK325B7226KMHP |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Voltage(DC) | 16 V |
| Package Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Dielectric | X7R |
| Package/Case | 1210 |
| Termination Style | Wraparound |
| Maximum Processing Temperature | 260 |
| Supplier Package | 1210 |
| Tolerance | 10 |
| Capacitance Value | 22 |
| Case Size | 1210 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Construction | Flat |
| Pin Count | 2 |
| Product Depth | 2.5 |
| Product Height | 2.5 |
| Product Length | 3.2 |
| Replacement Part Number | PART-EMK325B7226KMHP |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.0022uF 100V C0G 10% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR201A222KAR.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 15pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM1555C1H150JA01D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for UMK105CG330JV-F.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 22pF 25V C0G 1% SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06033J220FBSTR.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 330pF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C317C331J1G5TA7303.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for CL21A106KQFNNNE.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 50V Z5U 20% Radial 5.08mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR215E105MAR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 20% Radial 2.54mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR201C104MARTR1.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 10pF \u00b10.50pF Commercial 7\"T R Download PDF datasheet for 06031A100DAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 4V X6S 10% SMD 0402 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for CT05X6S105K04AH033.pdf |