| Part Number | LG HKQ0603U5N4C-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 709200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 5.4nH 0.2nH 500MHz 14Q-Factor Ceramic 315mA 0201 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LG HKQ0603U5N4C-T |
| Datasheet download |
| Part Number | LG HKQ0603U5N4C-T |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0201 |
| Core Material | Ceramic |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Impedance | |
| Type | High Frequency Chip |
| Pin Count | 2 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 5.9(Min) GHz |
| Inductance | 5.4 nH |
| Supplier Package | 0201 |
| Maximum DC Resistance | 490 MOhm |
| Minimum Quality Factor | 14@500MHz |
| Maximum DC Current | 315 mA |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Technology | Multi-Layer |
| Tolerance | 0.2 nH |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-LG HKQ0603U5N4C-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
API Delevan | Ind RF Shielded 2.7uH 10% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 464mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-272K.pdf |
|
Eaton | IND 500NH 40APK 28ADC 4 PAD FP VER SMT Download PDF datasheet for CTX01-19089-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 170nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R17-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 820nH 20% 100KHz Powdered Iron 13A T R Download PDF datasheet for HCM0703-R82-R.pdf |
|
Pulse | SMT POWER INDUCTOR 470NH - |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 39nH 5% 300MHz 7Q-Factor 0.14A 0201 Paper T R Download PDF datasheet for HKQ0603W39NJ-T.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 56Ohm 100MHz 10A 1612 T R Download PDF datasheet for DM1612X560R-10.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Unshielded Wirewound 1uH 5% 7.9MHz 30Q-Factor Ferrite 515mA 1210 T R Download PDF datasheet for 1210R-102J.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 340mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK100510NJ-T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 25.14uH 100.51uH 25% 100KHz Amorphous Metal 3.02A 1.51A T R Download PDF datasheet for CTX25-4A-R.pdf |