| Part Number | LM NRS3015T 4R7MNGH |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 748540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A Embossed T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LM NRS3015T 4R7MNGH |
| Datasheet download |
| Part Number | LM NRS3015T 4R7MNGH |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Pin Count | 2 |
| Maximum DC Resistance | 144 MOhm |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Supplier Package | SMD |
| Maximum Self Resonant Frequency | 40(Min) MHz |
| Inductance | 4.7 uH |
| Package/Case | 3 X 3 X 1.5(Max) |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Package Dimensions | 3 x 3 x 1.5 mm |
| Maximum DC Current | 1.04 A |
| Operating Temperature | -25 to 120 °C |
| Type | Power |
| Product Depth | 3 mm |
| Product Height | 1.5(Max) mm |
| Product Length | 3 mm |
| Replacement Part Number | PART-LM NRS3015T 4R7MNGH |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 8.2A T R Download PDF datasheet for SRR1280-4R7Y.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 68uH 20% 100KHz 400mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH680M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 5.7A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER6R8M01.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 8.2nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T8N2JNC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.6A T R Download PDF datasheet for DR74-6R8-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded 1uH 20% 100KHz 1382Q-Factor 5.5A T R Download PDF datasheet for MPI4015V2-1R0-R.pdf |
|
API Delevan | Ind Power Unshielded Wirewound 82uH 10% 1KHz Ferrite 362mA T R Download PDF datasheet for P1330R-823K.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 120nH 15% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for FP4-120-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead 23nH 15% 100KHz 30A T R Download PDF datasheet for PA2983.230HLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 4.2A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616ABER1R0M11.pdf |