| Part Number | LMK325BJ107MM-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 438700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 100uF 10V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMK325BJ107MM-T |
| Datasheet download |
| Part Number | LMK325BJ107MM-T |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Nickel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.5 mm |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Capacitance Value | 100 uF |
| Dielectric | X5R |
| Case Size | 1210 |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 1210 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-LMK325BJ107MM-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% SMD 0603 FlexiTerm 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0603YC104K4Z2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.022uF 4V X6S 10% SMD 0201 105\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for AMK063C6223KP-F.pdf |
|
Kyocera | Cap Ceramic 15pF 25V C0G 5% SMD 0201 125\u00b0C Download PDF datasheet for 02013A150JAT.pdf |
|
KEMET | CAP .01UF 50VDC X7R 10% SMD 0805 Download PDF datasheet for C0805C103K5RAC3123.pdf |
|
Murata Manufacturing | Multilayer Ceramic Capacitors Download PDF datasheet for GRT1885C1H151JA02D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 6.8pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM1555C1H6R8CA01D.pdf |
|
KEMET | KEMC1210C104J1GACAUTO 100VOLTS 0.1UF 5% Download PDF datasheet for C1210C104J1GACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 180pF 100V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12061A181JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 4.7pF \u00b10.1pF Commercial 7\"T R Download PDF datasheet for 06031A4R7BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 200V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08052C103JAT2A.pdf |