| Part Number | MAKK2016HR47M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 797040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Molded Wirewound 470nH 20% 2MHz Metal 3.3A 0806 Embossed T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MAKK2016HR47M |
| Datasheet download |
| Part Number | MAKK2016HR47M |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Technology | Wirewound |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Maximum DC Current | 3.3 A |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Protection Style | Molded |
| Package Dimensions | 2 x 1.6 x 1 mm |
| Maximum DC Resistance | 36 MOhm |
| Type | Power |
| Pin Count | 2 |
| Impedance | |
| Supplier Package | 0806 |
| Package/Case | 0806 |
| Core Material | Metal |
| Test Frequency | 2 MHz |
| Inductance | 470 nH |
| Minimum Quality Factor | |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1(Max) mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-MAKK2016HR47M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 400mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-3N9S-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 5A 0805 T R Download PDF datasheet for ILHB0805ER121V.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Chip Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 360mA 1812 T R Download PDF datasheet for ELJPB100KF.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 840mA 1515 T R Download PDF datasheet for NR 4018T100M.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Unshielded 30mH \u00b140% Ferrite 1.9mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELT3KN014C.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 4A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-2R2M.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 1.8A T R Download PDF datasheet for ASPI-8040S-330MT.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 500Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 1206 T R Download PDF datasheet for MI1206L501R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 300mA T R Download PDF datasheet for SRR0604-151KL.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Molded Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Powdered Iron 400mA 1210 T R Download PDF datasheet for IMC1210ER1R0K.pdf |