| Part Number | MAKK2016T2R2M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 448900 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 2.2uH 20% 2MHz Metal 1.5A 0806 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MAKK2016T2R2M |
| Datasheet download |
| Part Number | MAKK2016T2R2M |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Core Material | |
| Impedance | |
| Product Dimensions | 2 x 1.6 x 1 |
| Supplier Package | 0806 |
| Package/Case | 0806 |
| Test Frequency | 2 MHz |
| Maximum DC Resistance | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Inductance | |
| Type | |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum DC Current | |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Unshielded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Wirewound |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-MAKK2016T2R2M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 4.7A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER100M01.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 150nH 10% 25MHz 50Q-Factor Iron 1.347A 1812 T R Download PDF datasheet for S1812R-151K.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 1uH 20% 7.96MHz Ferrite 1.5A 1007 T R Download PDF datasheet for CB2518T1R0M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Ferrite 2.53A 2020 T R Download PDF datasheet for SD14-1R5-R.pdf |
|
Laird | Ind 600Ohm 100MHz 1.5A 1206 T R Download PDF datasheet for MI1206K601R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 20uH 80uH 20% Iron 1.25A 0.63A T R Download PDF datasheet for PM3602-20-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.8A T R Download PDF datasheet for SRU1038-330Y.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz Ferrite 1.42A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH104RNP-680NC.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A Blister T R Download PDF datasheet for B82472G4103M.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 2.6A 2424 T R Download PDF datasheet for NPIS65LS8R2MTRF.pdf |