| Part Number | NRS6045T101MMGK |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 868270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 750mA 2424 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS6045T101MMGK |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS6045T101MMGK |
|---|---|
| Product Dimensions | 6.2 x 6.2 x 4.5 mm |
| Operating Temperature | -25 to 125 °C |
| Package/Case | 2424 |
| Protection Style | Shielded |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 6.2 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 6.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS6045T101MMGK |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Molded Wirewound 1uH 20% 2MHz Metal 3.1A 1008 Embossed T R Download PDF datasheet for MAMK2520T1R0MK.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 2.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C2N2SV6T.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip 6.8mH 10% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 30mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442A1685K.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 120 Ohm 25% 100MHz Ferrite 2.7A 0603 T R Download PDF datasheet for Z0603C121APMST.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.89A T R Download PDF datasheet for UP0.4C-3R3-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 850mA Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH4D28C-220NC.pdf |
|
Abracon | Ind Power Molded Wirewound 10uH 20% 4A 2826 T R Download PDF datasheet for ASPI-0630LR-100M-T15.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 39uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRR1280-390M.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 600 Ohm 100MHz 3A 1206 T R Download PDF datasheet for HI1206N601R-10.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 60Ohm 100MHz 15A T R Download PDF datasheet for CM3421Y600R-10.pdf |