UMK063CG330JT-F TAIYO YUDEN
UMK063CG330JT-F Images
Please contact us for more photos of UMK063CG330JT-F
Part Number UMK063CG330JT-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% SMD 0201 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level UMK063CG330JT-F
Datasheet download UMK063CG330JT-F.pdf
Request Quotation for UMK063CG330JT-F
UMK063CG330JT-F Specifications
Part Number UMK063CG330JT-F
Package/Case 0201
Dielectric X5R
Maximum Processing Temperature 260 °C
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Capacitance Value 33 pF
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3 mm
Termination Style Wraparound
Construction Flat
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm