B41112A4106M000 TDK
B41112A4106M000 Images
Please contact us for more photos of B41112A4106M000
Part Number B41112A4106M000
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 10uF 16V 20% (4 X 5.4mm) SMD 28mA 2000 hr 85\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level B41112A4106M000
Datasheet download B41112A4106M000.pdf
Request Quotation for B41112A4106M000
B41112A4106M000 Specifications
Part Number B41112A4106M000
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Package/Case 4 X 5.4
Lead Finish Tin
Capacitance Value 10 uF
Voltage(DC) 16 V
Leakage Current 3@2Min uA
Ripple Current 28 mA
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Tolerance 20 %
Product Dimensions 5.4 mm
Max Processing Temp 250
Product Diameter 4 mm
Product Height 5.4 mm