| Part Number | 36502A27NJTDG |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 717190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 27nH 5% 250MHz 55Q-Factor 500mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 36502A27NJTDG |
| Datasheet download |
| Part Number | 36502A27NJTDG |
|---|---|
| Max Processing Temp | 245|260 |
| Test Frequency | 250 MHz |
| Protection Style | Unshielded |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0805 |
| Product Dimensions | 2.29 x 1.73 x 1.52 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Product Depth | 1.73 mm |
| Product Height | 1.52 mm |
| Product Length | 2.29 mm |
| Replacement Part Number | PART-36502A27NJTDG |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 240nH 20% 100KHz 24A T R Download PDF datasheet for ETQP4LR24AFM.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 320mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF6N8JFB.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 31.77uH 127.09uH 20% 100KHz Amorphous Metal 1.4A 0.7A T R Download PDF datasheet for CTX33-2-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 750nH 20% 100KHz Powdered Iron 11.3A T R Download PDF datasheet for HCM0503-R75-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 2.2uH 20% 100KHz 16A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050CEER2R2M01.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Molded Wirewound 1mH 10% 252KHz Ferrite 75mA 1008 Embossed T R Download PDF datasheet for LQ CB 2518T102K.pdf |
|
Sumida | Ind Power 4.7uH 20% 100KHz 6.3A Download PDF datasheet for 0630CDMCCDS-4R7MC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 630mA 2424 T R Download PDF datasheet for NR6012T220ME.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Wirewound 2.2uH 30% 1MHz Ferrite 1.6A 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32PN2R2NN0L.pdf |
|
API Delevan | Ind Power Unshielded Wirewound 22uH 10% 1KHz Ferrite 370mA 1812 T R Download PDF datasheet for P1812R-223K.pdf |