CPF0402B13K7E1 TE Connectivity
CPF0402B13K7E1 Images
Please contact us for more photos of CPF0402B13K7E1
Part Number CPF0402B13K7E1
Manufacturer TE Connectivity
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 13.7K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CPF0402B13K7E1
Datasheet download CPF0402B13K7E1.pdf
Request Quotation for CPF0402B13K7E1
CPF0402B13K7E1 Specifications
Part Number CPF0402B13K7E1
Resistance Value 13.7 kOhm
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm