| Part Number | 293D106X9016D2TE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 488260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 10uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 293D106X9016D2TE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 293D106X9016D2TE3 |
|---|---|
| Package/Case | 7343-31,D |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Polarity | Polar |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Code | D |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Type | Flat |
| Capacitance Value | 10 uF |
| MSL Level | 1 |
| Voltage(DC) | 16 V |
| Failure Rate | |
| Equivalent Series Resistance | |
| Military Standard | |
| Dissipation Factor | |
| Case Style | Molded |
| Leakage Current | |
| Product Dimensions | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Tolerance | 10 % |
| Case Size | 7343-31 |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Product Height | 2.8 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-293D106X9016D2TE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 16V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 T R Download PDF datasheet for T521D107M016ATE050.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 4.7uF 10V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 1.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSA475K010R1400.pdf |
|
KEMET | 100.UF 25.0V Download PDF datasheet for T491X107M025ATAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 220uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCJB227M006R0200.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 68uF 16V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD686M016RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSD476K016R0200.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 100uF 6.3V A0 CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1mm) SMD 3216-10 0.1 Ohm 105\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for T58A0107M6R3C0100.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 1.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC107K010RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 35V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.065 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPME476K035R0065.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 100uF 25V R CASE 10% (7.2 X 6 X 3.5mm) SMD T R Download PDF datasheet for 595D107X9025R2T.pdf |