CRCW020116K2FKED Vishay
CRCW020116K2FKED Images
Please contact us for more photos of CRCW020116K2FKED
Part Number CRCW020116K2FKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 16.2K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW020116K2FKED
Datasheet download CRCW020116K2FKED.pdf
Request Quotation for CRCW020116K2FKED
CRCW020116K2FKED Specifications
Part Number CRCW020116K2FKED
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Resistance Value 16.2 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.05 W
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm