CRCW0603100KFKEA Vishay
CRCW0603100KFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0603100KFKEA
Part Number CRCW0603100KFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603100KFKEA
Datasheet download CRCW0603100KFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0603100KFKEA
CRCW0603100KFKEA Specifications
Part Number CRCW0603100KFKEA
Power Rating 0.1 W
Max Processing Temp 260
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Resistance Value 100 kOhm
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm