CRCW0805324RFKEA Vishay
CRCW0805324RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0805324RFKEA
Part Number CRCW0805324RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 324 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805324RFKEA
Datasheet download CRCW0805324RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0805324RFKEA
CRCW0805324RFKEA Specifications
Part Number CRCW0805324RFKEA
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Resistance Value 324 Ohm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm