CRCW0805681KFKEA Vishay
CRCW0805681KFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0805681KFKEA
Part Number CRCW0805681KFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 681K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805681KFKEA
Datasheet download CRCW0805681KFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0805681KFKEA
CRCW0805681KFKEA Specifications
Part Number CRCW0805681KFKEA
Resistance Value 681 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm