CRCW1206200KFKEA Vishay
CRCW1206200KFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW1206200KFKEA
Part Number CRCW1206200KFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 200K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW1206200KFKEA
Datasheet download CRCW1206200KFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW1206200KFKEA
CRCW1206200KFKEA Specifications
Part Number CRCW1206200KFKEA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Resistance Value 200 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm