CRCW25124R70FKEH Vishay
CRCW25124R70FKEH Images
Please contact us for more photos of CRCW25124R70FKEH
Part Number CRCW25124R70FKEH
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 4.7 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW25124R70FKEH
Datasheet download CRCW25124R70FKEH.pdf
Request Quotation for CRCW25124R70FKEH
CRCW25124R70FKEH Specifications
Part Number CRCW25124R70FKEH
Supplier Package 2512
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Case Size 2512
Pin Count 2
Case Style Molded
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Product Dimensions 6.3 x 3.15 x 0.6
Resistance Value 4.7 Ohm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm