| Part Number | IFSC1515AHER220M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 410220 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 1.2A 1515 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IFSC1515AHER220M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IFSC1515AHER220M01 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 1.9 mm |
| Technology | Wirewound |
| Impedance | |
| Inductance | |
| Maximum DC Current | |
| Maximum DC Resistance | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Core Material | |
| Minimum Quality Factor | |
| Type | High Current |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 1515 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 4 mm |
| Product Height | 1.9 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-IFSC1515AHER220M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Metal 2.5A 5050 Embossed T R Download PDF datasheet for MDPK5050T4R7MM.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 822mA T R Download PDF datasheet for DRA74-101-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRU5028-2R2Y.pdf |
|
Vishay | VISIHLP3232DZER6R8M1A IHLP-3232DZ-1A 6.8 Download PDF datasheet for IHLP3232DZER6R8M1A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 230mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK100547NJ-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 4.9A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER150M11.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 390nH 5% 100MHz 30Q-Factor 80mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18ANR39J00D.pdf |
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 3.3uH 20% 100KHz 5.5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER3R3M1A.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 2.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C2N2SMT.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 120nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R12-R.pdf |