| Part Number | IHLP2020BZER5R6M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 407500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 2.5A 2020 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP2020BZER5R6M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP2020BZER5R6M01 |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 2020 |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 5.74 x 5.43 x 2 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Type | High Current |
| MSL Level | 1 |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 5.43 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 5.74 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP2020BZER5R6M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 500mA T R Download PDF datasheet for SRR6603-470ML.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 5A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212BZER1R0M11.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 390nH 5% 100MHz 30Q-Factor 80mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18ANR39J00D.pdf |
|
TDK | Ind 6.8uH 10% 1MHz 30Q-Factor Ferrite 360mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82432A1682K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for SRU1038-150Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 150nH 15% 100KHz 41A 10.31 X 9.65 X 7.4mm T R Download PDF datasheet for PA2607.151AHLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 8.7A 6767 T R Download PDF datasheet for IHLP6767GZER470M11.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 822mA T R Download PDF datasheet for DRA74-101-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 10.5A T R Download PDF datasheet for DR127-3R3-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 22Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0603 T R Download PDF datasheet for BK 1608HS220-T.pdf |