| Part Number | NCB-H0805A600TR300F |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 442540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NCB-H0805A600TR300F |
| Datasheet download |
| Part Number | NCB-H0805A600TR300F |
|---|---|
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.1 mm |
| MSL Level | 1 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lead Finish | Tin |
| Package/Case | 0805 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NCB-H0805A600TR300F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Wirewound 5.6uH 15% 1KHz Ferrite 3.8A 4825 T R Download PDF datasheet for IHSM4825ER5R6L.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 450nH -25% to 20% 100KHz 24A T R Download PDF datasheet for ETQP4LR45XFC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 47uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for PM5022-470M-RC.pdf |
|
Murata Manufacturing | MONOLITHIC CERMIC CAPACITORS Download PDF datasheet for BLM03PG330SN1D.pdf |
|
TDK | Ind High Current Chip Molded 1mH 10% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 120mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442H1105K000.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 4.7uH 20% 5.5A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER4R7MA1.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 660mA T R Download PDF datasheet for SDR1006-221KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 10uH 20% 1KHz Ferrite 1.45A T R Download PDF datasheet for PM54-100M-RC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 280nH 10% 100KHz Ferrite 51A T R Download PDF datasheet for FP0906R1-R28-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 3.3A 2020 Carrier T R Download PDF datasheet for CDPH4D19FNP-4R7MC.pdf |