IHLP4040DZER470M8A Vishay
IHLP4040DZER470M8A Images
Please contact us for more photos of IHLP4040DZER470M8A
Part Number IHLP4040DZER470M8A
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 2.5A 4040 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level IHLP4040DZER470M8A
Datasheet download IHLP4040DZER470M8A.pdf
Request Quotation for IHLP4040DZER470M8A
IHLP4040DZER470M8A Specifications
Part Number IHLP4040DZER470M8A
Lead Finish Tin Over Nickel
Test Frequency 100 kHz
Pin Count 2
Supplier Package 4040
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 180 °C
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Package/Case 4040
Technology Wirewound
Tolerance 20 %