M55342K12B3N30RTSV Vishay
M55342K12B3N30RTSV Images
Please contact us for more photos of M55342K12B3N30RTSV
Part Number M55342K12B3N30RTSV
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 3.3K Ohm 10% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K12B3N30RTSV
Datasheet download M55342K12B3N30RTSV.pdf
Request Quotation for M55342K12B3N30RTSV
M55342K12B3N30RTSV Specifications
Part Number M55342K12B3N30RTSV
Power Rating 0.1 W
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.62 x 0.81 x 0.84(Max)
Pin Count 2
Case Size 0603
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 10 %
Resistance Value 3.3 kOhm
Military Standard MIL-PRF-55342
Mounting Surface Mount
Supplier Package 0603
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Operating Temperature -55 to 150 °C
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 1.62 mm