MAL211826101E3 Vishay
MAL211826101E3 Images
Please contact us for more photos of MAL211826101E3
Part Number MAL211826101E3
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 100uF 25V 20% (6.5 X 18mm) Axial 2.86 Ohm 102mA 4000 hr 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level MAL211826101E3
Datasheet download MAL211826101E3.pdf
Request Quotation for MAL211826101E3
MAL211826101E3 Specifications
Part Number MAL211826101E3
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 6.5 X 18
Equivalent Series Resistance 2.86 Ohm
Leakage Current 20@1Min|9@5Min uA
Mounting Through Hole
Capacitance Value 100 uF
Ripple Current 102 mA
Voltage(DC) 25 V
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 125 °C
Product Dimensions 18 mm
Termination Style Axial
Product Diameter 6.5 mm
Product Length 18 mm