MCU08050D1002BP500 Vishay
MCU08050D1002BP500 Images
Please contact us for more photos of MCU08050D1002BP500
Part Number MCU08050D1002BP500
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 10K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCU08050D1002BP500
Datasheet download MCU08050D1002BP500.pdf
Request Quotation for MCU08050D1002BP500
MCU08050D1002BP500 Specifications
Part Number MCU08050D1002BP500
Resistance Value 10 kOhm
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm