MMA02040C2001FB300 Vishay
MMA02040C2001FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C2001FB300
Part Number MMA02040C2001FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 2K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Molded Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C2001FB300
Datasheet download MMA02040C2001FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C2001FB300
MMA02040C2001FB300 Specifications
Part Number MMA02040C2001FB300
Max Processing Temp 260
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Case Size 1406
Product Dimensions 3.6 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 2 kOhm
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm