MMA02040C3650FB300 Vishay
MMA02040C3650FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C3650FB300
Part Number MMA02040C3650FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 365 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C3650FB300
Datasheet download MMA02040C3650FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C3650FB300
MMA02040C3650FB300 Specifications
Part Number MMA02040C3650FB300
Resistance Value 365 Ohm
Case Size 0204(1406)
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Power Rating 0.25 W
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 3.6 mm
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm