MMA02040C6807FB300 Vishay
MMA02040C6807FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C6807FB300
Part Number MMA02040C6807FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 680m Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C6807FB300
Datasheet download MMA02040C6807FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C6807FB300
MMA02040C6807FB300 Specifications
Part Number MMA02040C6807FB300
Case Style Conformal
Type
Military Standard
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package 1406
Resistance Value 680 MOhm
Package Dimensions 1.4 x 3.6 mm
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Package Type
Failure Rate
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Case Size 1406
Mounting Surface Mount
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm