MMA02040C9760FB300 Vishay
MMA02040C9760FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C9760FB300
Part Number MMA02040C9760FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 976 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C9760FB300
Datasheet download MMA02040C9760FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C9760FB300
MMA02040C9760FB300 Specifications
Part Number MMA02040C9760FB300
Case Size 0204(1406)
Resistance Value 976 Ohm
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Power Rating 0.25 W
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.6 mm
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm