TNPW06031K02BEEA Vishay
TNPW06031K02BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW06031K02BEEA
Part Number TNPW06031K02BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 1.02K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW06031K02BEEA
Datasheet download TNPW06031K02BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW06031K02BEEA
TNPW06031K02BEEA Specifications
Part Number TNPW06031K02BEEA
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Military Standard
Failure Rate
Tolerance 0.1 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Type Thin Film
Resistance Value 1.02 kOhm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm