VJ0603Y104KXXCW1BC Vishay
VJ0603Y104KXXCW1BC Images
Please contact us for more photos of VJ0603Y104KXXCW1BC
Part Number VJ0603Y104KXXCW1BC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0603Y104KXXCW1BC
Datasheet download VJ0603Y104KXXCW1BC.pdf
Request Quotation for VJ0603Y104KXXCW1BC
VJ0603Y104KXXCW1BC Specifications
Part Number VJ0603Y104KXXCW1BC
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 0.1 uF
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Max Processing Temp 235 to 260|260
Package/Case 0603
Case Size 0603
Tolerance 10 %
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.9 mm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm