| Part Number | ABS06-32.768KHZ-9-1-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 215840 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 0.032768MHz 9pF 2-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABS06-32.768KHZ-9-1-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABS06-32.768KHZ-9-1-T |
|---|---|
| Standard Frequency | 0.032768 MHz |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 2 |
| Supplier Package | CSMD |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 2 x 1.2 x 0.6 mm |
| Series Resistance | 90000 Ohm |
| Package | 2CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABS06-32.768KHZ-9-1-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NDK | Crystal 26MHz 8pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for NX3225SA-26.000M-STD-CSR-6.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | X'TAL UNIT SMD 2.5*2, 19.2MHZ - |
|
NDK | Crystal 16MHz 8pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for NX2520SA-16MHZ-STD-CSW-5.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Seiko Instruments | Crystal 12MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q24FA20H0015200.pdf |
|
Abracon | ABRABM11AIG-24.000MHZ-4Z ABRACON CRYSTAL Download PDF datasheet for ABM11AIG-24.000MHZ-4Z.pdf |
|
AVX | CX3225SB27000H0FZF33 K1101-08481-431 Download PDF datasheet for CX3225SB27000H0FZF33.pdf |
|
Seiko Instruments | MC-306 32.768KHZ 6PF 20PPM - |
|
Kyocera | KYOCX2520DB26000D0FLFC2 X'TAL,26MHZ,8PF, Download PDF datasheet for CX2520DB26000D0FLFC2.pdf |
|
Kyocera | KEDCX3225SB12000D0FLLC2 X'TAL,3.2*2.5,12 Download PDF datasheet for CX3225SB12000D0FLLC2.pdf |