AISC-0402-15NJ-T Abracon
AISC-0402-15NJ-T Images
Please contact us for more photos of AISC-0402-15NJ-T
Part Number AISC-0402-15NJ-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Chip Wirewound 15nH 5% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 560mA 0402 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level AISC-0402-15NJ-T
Datasheet download AISC-0402-15NJ-T.pdf
Request Quotation for AISC-0402-15NJ-T
AISC-0402-15NJ-T Specifications
Part Number AISC-0402-15NJ-T
Package/Case 0402
Test Frequency 250 MHz
Technology Wirewound
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 125 °C
Product Dimensions 1.19 x 0.64 x 0.66 mm
Product Depth 0.64 mm
Product Height 0.66 mm
Product Length 1.19 mm