ASE-25.000MHZ-LC-T Abracon
ASE-25.000MHZ-LC-T Images
Please contact us for more photos of ASE-25.000MHZ-LC-T
Part Number ASE-25.000MHZ-LC-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 25MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASE-25.000MHZ-LC-T
Datasheet download ASE-25.000MHZ-LC-T.pdf
Request Quotation for ASE-25.000MHZ-LC-T
ASE-25.000MHZ-LC-T Specifications
Part Number ASE-25.000MHZ-LC-T
Rad Hard No
Operating Supply Voltage 3.3
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1 mm
Output Level CMOS
Supplier Package SMD
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±50 ppm
Mounting Surface Mount
Pin Count 4
Type
Standard Frequency 25 MHz