HI1005-1C3N9SMT ACX
HI1005-1C3N9SMT Images
Please contact us for more photos of HI1005-1C3N9SMT
Part Number HI1005-1C3N9SMT
Manufacturer ACX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level HI1005-1C3N9SMT
Datasheet download HI1005-1C3N9SMT.pdf
Request Quotation for HI1005-1C3N9SMT
HI1005-1C3N9SMT Specifications
Part Number HI1005-1C3N9SMT
Tolerance 0.3 nH
Core Material Ceramic
Product Dimensions 1.1 x 0.6 x 0.6 mm
Package/Case 0402
Rad Hard No
Minimum Quality Factor 8@100MHz
Test Frequency 100 MHz
Technology Multi-Layer
Operating Temperature -40 to 100 °C
Product Depth 0.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 1.1 mm