| Part Number | NR6045T100M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 673670 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 2424 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NR6045T100M |
| Datasheet download |
| Part Number | NR6045T100M |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Protection Style | Shielded |
| Product Dimensions | 6.2 x 6.2 x 4.5 mm |
| Operating Temperature | -25 to 120 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 2424 |
| Technology | Wirewound |
| Product Depth | 6.2 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 6.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NR6045T100M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 9.6uH 38.42uH 20% 100KHz Amorphous Metal 3.4A 1.7A T R Download PDF datasheet for CTX10-4-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 90Ohm 25% 100MHz 280mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW21SN900HQ2L.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 33nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 500mA T R Download PDF datasheet for AIAC-0805C-33NK-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 56Q-Factor Ferrite 3.4A T R Download PDF datasheet for SDR1005-6R8ML.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 2.5uH 20% 100KHz Metal 19.6A T R Download PDF datasheet for ETQP6M2R5YLC.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 600nH 25% 100KHz Powdered Iron 14A T R Download PDF datasheet for HCP0704-R60-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 4.8A T R Download PDF datasheet for P0751.472NLT.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 7.5nH, \u00b13%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q7N5HT02.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 880nH 5% 1MHz 60Q-Factor Ferrite 180mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH31HNR88J03L.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 70nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R07-R.pdf |