06035A4R7CAT2A AVX
06035A4R7CAT2A Images
Please contact us for more photos of 06035A4R7CAT2A
Part Number 06035A4R7CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06035A4R7CAT2A
Datasheet download 06035A4R7CAT2A.pdf
Request Quotation for 06035A4R7CAT2A
06035A4R7CAT2A Specifications
Part Number 06035A4R7CAT2A
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm