12065A101JAT2A AVX
12065A101JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12065A101JAT2A
Part Number 12065A101JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12065A101JAT2A
Datasheet download 12065A101JAT2A.pdf
Request Quotation for 12065A101JAT2A
12065A101JAT2A Specifications
Part Number 12065A101JAT2A
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 5 %
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 100 pF
Case Size 1206
Type Flat
Dielectric C0G
Package/Case 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Construction Flat
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm