12101C105KAZ2A AVX
12101C105KAZ2A Images
Please contact us for more photos of 12101C105KAZ2A
Part Number 12101C105KAZ2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% SMD 1210 FlexiTerm 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12101C105KAZ2A
Datasheet download 12101C105KAZ2A.pdf
Request Quotation for 12101C105KAZ2A
12101C105KAZ2A Specifications
Part Number 12101C105KAZ2A
Tolerance 10 %
Package/Case 1210
Case Size 1210
Rad Hard No
Capacitance Value 1 uF
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.79 mm
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.79(Max) mm
Product Length 3.2 mm